Harmonija miegamajame: interjero dizainas pagal Fengšui.

Tiesa ta, kad miegamojo interjero sprendimai neturėtų remtis į populiarius ir madingus interjero sprendimus. Miegamasis yra pati asmeniškiausia jūsų namų erdvė, todėl jį sukurti turėtumėte taip, kad būtų jums ten gera ir jauku leisti poilsio valandas. Galbūt kinų praktikos Fengšui patarimai jums padės išmokti užmegzti ryšį su aplinka, o į miegamąjį įnešti harmoniją ir gerą energiją. Patarimų yra daug, tad aptarsime tik pačius praktiškiausius.

MIEGAMOJO ERDVĖ. Pradedant verta paminėti, kad Fengšui daug skiriama tinkamo erdvės išnaudojimo klausimams. Ir tikrai – interjero dizainas nereikalauja didelės kvadratūros kambarių, kuriuos ir apšildyti kainuoja brangiau. Tinkamas baldų išdėstymas suteikia namams balansą, laisvės ir erdvės pojūtį. Pagal Fengšui prieš apstatant miegamąjį kambarį – atlikite remontą ar apsišvarinimą – grindys, sienos, lubos, langai turi būti išvalyti nuo dėmių. Įėjus, turite jausti švarios erdvės pojūtį, tik tuomet galite rūpintis baldais, kuriais apstatysite.

 

MIEGAMOJO BALDAI. Baldai taip pat turi būti išvalyti prieš apstatant jais. Jie taip pat turi būti nesudėtingų konstrukcijų, kad be vargo būtų galima nuvalyti dulkes, nešvarumus. Ir vadovaukitės taisykle, kad miegamajame kambaryje turėtų būti kuo mažiau nereikalingų daiktų ir kuo mažiau detalių. Gi tvarka kambaryje – tvarka asmeniniame gyvenime. Būtent todėl lova turi būti dvigulė, su dviguliu čiužiniu, o ne sustumta iš dviejų dalių ar su dviem čiužiniais. Lovos patalynė turėtų būti vientisų spalvų, nes piešiniai provokuoja nerimą. Štai kas turi būti atsisakoma miegamajame: televizorius, didelio laikrodis ar intensyvių spalvų paveikslai. Taip pat naminių gyvūnų narveliai ar akvariumai.

 

BALDŲ IŠDĖSTYMAS. Išsirinkus baldus, kurie reikalingi poilsio erdvei, Fengšui siūlo:
• Lova neturi stovėti kojūgaliu į duris, po atvirais balkiais ar dideliu šviestuvu.
• Ant lovos neturi kristi tiesioginiai saulės spinduliai;
• Lova neturi stovėti tarp durų ir langų, taip pat kambario viduryje;
• Veidrodis neturėtų kabėti miegamajame, o jei jau kabo – jis neturi kabėti priešais lovą ir prieš kambario duris;
• Spintelės su daiktais, rašomasis stalas, spinta ir kiti baldai turėtų būti toliau nuo lovos, kad suteiktų erdvės miegui;

miegamasis kambarys

 

Švelnios interjero spalvos, tinkamas apšvietimas (geriausia – raudonos šviesos) ir švelnios formos skatina harmonijos pojūtį namuose. Kuo mažiau daiktų ir leidžia mūsų pasąmonei atsipalaiduoti nuo poreikio fiksuoti detales, nes jų mažai. Prisiminkite – harmonija namuose reiškia harmoniją viduje.