Nežinote kas jūsų namams būtų geriau: akmens/stiklo vata ar dabar populiarėjanti ekovata? Jums reikėtų žinoti, kad ekovata yra viena pigiausių ir ekologiškiausių medžiagų, kuri gali namus apsaugoti nuo visų žalingų faktorių kaip ir visos kitos šilumos bei garso izoliacinės medžiagos. Trumpai tariant, ekovata yra termoizoliacinė medžiaga, kuri gaminama iš celiuliozės, rūgščių bei borokso. Ši vata tinka visų namų vietų šiltinimu: grindims, fasadui, stogui ir t.t. Ekovatą galite įsigyti praktiškai visuose statybinėmis medžiagomis prekiaujančiuose prekybos centruose. Tačiau, jeigu norite geriausių kainų, jūs turite kreiptis į gamintojus.

Lietuviška ekovata – viena pigiausių ir lengviausiai prieinama paprastiems gyventojams.

Šiuo metu ekovatą Lietuvoje gamina vos viena bendrovė. Tai reiškia, kad jums nėra būtinybė kreiptis į prekybos centrus  – galite ją įsigyti tiesiogiai iš gamintojų. Tiesa, perkant ekovatą iš gamintojų, jums gali tekti atitikti šiokius tokius reikalavimus. Tie reikalavimai susiję su perkamų ekovatos kiekiu. Jūsų gali reikalauti įsigyti didelį kiekį, kurio galbūt jums netgi nereikės. Tačiau, jeigu neturite galimybės leisti didesnių pinigų, tai tuomet reikėtų ieškoti paprastų pardavėjų.

Ekovatą šiuo metu jūs galite užsakyti internetu. Dabar yra daug elektroninių parduotuvių, kurios siūlo lietuvišką ekovatą gana palankiomis kainomis. Geriausia tai, kad šiltinimas ja siūlomas daugelio specialistų. Jūs galite vienoje vietoje užsakyti tiek šią ekovatą, tiek ir šiltinimo ja darbus. Pabrėžtina, kad kartais gali tekti naudoti ir specialias papildomas konstrukcijas, todėl tuo pasidomėti turėtumėte plačiau.

Efektyvus yra geriausias pasirinkimas izoliuojant karštį.

Dažniausiai ši medžiaga šiltinimui pasirenkama dėl to, kad žiemos metu ji kuo puikiausiai sulaiko šilumą. Tačiau atėjus vasarai, karštis į namus nepatenka. Todėl kaitriomis dienomis namai išlieka vėsūs. Taip pat šią vatą siūloma rinktis ir tiems, kurie nori namus izoliuoti nuo garso. Tai vienas dažniausių pasirinkimų biurų bei įvairiausių komercinių pastatų šiltinimui. Mat, ši ekovata patenka net ir į smulkiausius plyšius.

Kalbant apie šios vatos pasirinkimą, tiesiog būtina žinoti, kad ekovata yra ne ką prastesnis ir galbūt netgi geresnis pasirinkimas už akmens ar stiklo vatą.