Skysti tapetai yra vienas geriausių pasirinkimų nežinantiems kaip dekoruoti sienas bei norintiems išvengti didelių išlaidų. Lietuvoje jie pradėti naudoti ne taip jau ir senai. Galvojantiems kuo šie tapetai skiriasi nuo įprastų, tiesiog reikėtų žinoti, kad juos reikia ne klijuoti, o tepti. Tai yra masė, kuri tepama ant sienų. Paskui ji nudžiūva ir tiek. Tai vienas patogesnių būdų dekoruoti sienas. Žinoma, apie skystus tapetus sklando daug mitų, tačiau nereikėtų į juos kreipti dėmesio – visą reikalingą informaciją apie juos jums gali pateikti pardavėjai. Žinoma, žemiau pateikiame svarbiausią informaciją apie šių tapetų naudojimą bei įsigijimą.

Kaina didesnė nei įprastų medžiagų

Jeigu norite naudoti skystus tapetus, tai turėkite galvoje, kad jų kaina gali būti kiek didesnė. Jūs juos perkate būtent litrais. Ant pakuotės užrašoma kokį plotą galima padengti viena pakuote skystų tapetų. Dažniausiai jie talpinami plastikiniuose kibiruose, kaip paprasti dažai ar glaistas. Skystus tapetus jūs galite įsigyti ir pigiau, nes vis dėlto – jų kaina priklauso nuo dekoro elementų. Matote, šią masę jūs įsigyjate pagal pateiktus fragmentus – yra įvairiausių faktūrų, spalvų. Jų kainos priklauso nuo masėje esančių medžiagų. Dažniausiai tai būna ekologiškos medžiagos. Įprastai masė maišoma su vandeniu ir kuomet ji tinkamai išbrinksta, tada mentele tepama ant sienų.

Skysti tapetai gali kainuoti ir daug pigiau, tačiau viskas priklauso nuo pardavėjo ir tekstūros. Matote, jeigu renkatės itin įmantriai atrodančius skystus tapetus, tai jų kaina gali būti labai didelė. Dažniausiai skystų tapetų kainos įvertinamos pagal kvadratinį metrą. Vienas kvadratinis metras skystų tapetų kainuoja nuo 3.50 iki 20 eurų. Tačiau, renkantis pigiausią variantą, jūs išlošiate kainos atžvilgiu. Matote, skystiems tapetams nereikalingas nei gruntas, nei kažkokie klijai. Svarbiausia, kad sienos būtų tinkamai paruoštos t.y. turi būti nuvalytos dulkės.

Dabar skysti tapetai siūlomi ir internetu.

Labai svarbu pabrėžti, kad paprastuose statybinių medžiagų prekybos centruose skystų tapetų kainos neretai būna didžiausios. Dėl to siūloma labiau apsidairyti elektroninėje erdvėje, nes čia pasirinkimas yra didesnis. Internetu galite įsigyti itin pigius skystus tapetus, kurie padės išvengti didžiulių išlaidų interjero kūrimo metu.